Udział w akcji proekologicznej “Sprzątanie Świata”

W związku z ogólnopolską akcją „Sprzątanie Świata” dzieci i pracownicy naszego przedszkola zaopatrzeni w rękawice i worki na śmieci chętnie zaangażowały się w akcję. Wszystkie grupy przedszkolne z zapałem sprzątały bliskie okolice przedszkola m.in. plac zabaw, przylegające do przedszkola tereny zielone oraz park miejski.

Do Polski ,,Sprzątanie Świata’’ wprowadziła w 1994 roku założycielka Fundacji Nasza Ziemia, Pani Mira Stanisławska – Meysztowicz. Od tej pory kampania organizowana jest nieprzerwanie co roku, stając się jedną z najstarszych  i największych kampanii z zakresu edukacji ekologicznej w naszym kraju.

Jesteśmy dumni z naszych Przedszkolaków. Mamy nadzieję, że doświadczenia zdobyte podczas udziału w Akcji Sprzątanie Świata zaowocują w przyszłości dobrymi i ekologicznymi nawykami, wzbudzą w Dzieciach wrażliwość emocjonalną oraz odpowiedzialność za własną przyszłość i stan środowiska naturalnego.

Zostaw Komentarz

Skip to content