Dzień Przedszkolaka

Co roku w całej Polsce 20 września przedszkolaki świętują swój dzień – Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Święto to zostało ustanowione, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci i ma przyczynić się do popularyzacji wychowania przedszkolnego.
W naszym przedszkolu dzień ten był bardzo hucznie obchodzony. Radość i śmiech, aż tryskały z sal przedszkolnych. Na zakończenie zabaw czekały na dzieci pyszne babeczki z bitą śmietana i owocami oraz soczki. Dzieci otrzymały medale, dyplomy, a każda sala została wzbogacona o nowe zabawki, które sprawiły przedszkolakom bardzo wiele radości.
Idąc za słowami Janusza Korczaka „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”, życzymy wszystkim dzieciom aby uśmiech gościł na ich twarzach każdego dnia, nie tylko od święta.

Zostaw Komentarz

Skip to content