Udział w akcji #Szkoła Pamięta

Dnia 30 października 2023r roku nasze przedszkole włączyło się w akcję Ministerstwa Edukacji i  Nauki #Szkoła pamięta. Celem akcji było uwrażliwienie młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach, którzy związani byli z historią naszego regionu, naszej społeczności. Przedszkolaki zapaliły znicz przy pomniku upamiętniającym wszystkich poległych za wolność  naszej ojczyzny. Kolejnym ważnym przystankiem tego dnia był cmentarz w Stawiszynie i zapalenie znicza w miejscu spoczynku harcerzy. Dzieci odwiedziły też grób inicjatorki budowy naszego przedszkola – Justyny Urbaniak Burmistrz Stawiszyna.  Przeprowadzona wycieczka patriotyczna była wspaniałą okazją do kształtowania wśród przedszkolaków więzi i przynależności do narodu polskiego.

 

Zostaw Komentarz

Skip to content