Międzynarodowy Dzień Osób Starszych i Dzień Muzyki

1 października przypada Międzynarodowy Dzień Osób Starszych oraz Międzynarodowy Dzień Muzyki. Chcąc połączyć te dwa święta w jednym dniu, zaprosiliśmy nasz miejscowy Klub Seniora na wspólne biesiadowanie przy muzyce. Dzisiejsze spotkanie pod hasłem “Muzyka łączy pokolenia” było wydarzeniem realizowanym w ramach projektu “Przedszkole łączy pokolenia”
Każda z grup zaprezentowała utwór muzyczny z “tamtych lat”. Fiołki zatańczyły do utworu “Parostatek”, Słoneczniki kołysały się w rytm piosenki “W zielonym gaju”, a Niezapominajki zaprezentowały utwór “Casablanca”. Grupa Maki porwała wszystkich do wspólnego śpiewu piosenką “Szła dzieweczka”, a dzięki Bratkom zaświeciło słońce podczas utworu “Tyle słońca w całym mieście. Na sam koniec starszaki “Stokrotki” pomalowały świat utworem “Chodź, pomaluj mój świat”.
Występy przeplatane były zabawami ruchowymi, w których dzieci i seniorzy chętnie uczestniczyli.
Nasi goście również przygotowali nam miłą niespodziankę śpiewając piosenki biesiadne przy akompaniamencie skrzypiec, akordeonu i tamburyna. Radośc i muzyka, aż tryskała z sal przedszkolnych.
Dziękujemy za kolejne międzypokoleniowe spotkanie!

Zostaw Komentarz

Skip to content