Piżama Party – nocowanie w przedszkolu

Ostatnie dni w przedszkolu, najstarszej grupy wiekowej, to niezwykły czas. Aby jak najmilej dzieci wspominały te chwile, z 3.06 na 4.06 odbyło się PIŻAMA PARTY połączone z nocowaniem. Z pewnością była to dla dzieci wielką przygodę i test na samodzielność.
 
Dla niektórych była to pierwsza noc bez mamy, taty i bliskich, ale za to z kolegami, koleżankami i paniami z grupy przedszkolnej. Cała przygoda rozpoczęła się o godzinie 18.00 i trwała do 9.00 rano następnego dnia. W czerwcowy, piątkowy wieczór najstarsze przedszkolaki przyszły zaopatrzone w śpiwory, poduszeczki, piżamy i przytulanki. Całą zabawę rozpoczeliśmy od złożenia przysięgi, a następnie na tarasie puszczaliśmy bańki i rysowaliśmy kolorowymi kredami. W sali czekały na dzieci produkty do udekorowania babeczek, które z apetytem zostały zjedzone. Piżama Party rozpoczeliśmy od pokazu mody piżamowej, na której każdy zaprezentował swoją piżamę oraz przytulankę. Były zabawy i wspólne tańce, a także przyozdabianie piżamowego, balonowego przyjaciela, który towarzyszył dzieciom w zabawie. Burczenie w brzuchach dało znak, że zbliża się pora kolacji. Dzieci zjadły pyszne kanapki, które same przygotowały, a gdy już wszyscy byliśmy najedzeni po pełnym wrażeń i emocji dniu wszystkie dzieci udały się na wcześniej przygotowane miejsca do spania. Do późnych godzin wieczornych panowała tu atmosfera przepełniona dziecięcą radością. Noc spędzona w przedszkolu to dla dzieci wielka atrakcja. Rano bardzo szybko i sprawnie sprzątnęły salę po nocy, zwijały śpiwory, pakowały plecaki a potem zjadły pyszne śniadanie. Była sobota, pogoda od rana piękna, a my w super nastrojach, szczęśliwi i pełni wrażeń. „Piżama Party” wszystkim bardzo się podobało, dzieci szczęśliwe, uśmiechnięte, wyspane wróciły ze swymi rodzicami do domu zabierając ze sobą bagaż miłych wspomnień. To były niezapomniane chwile!

Zostaw Komentarz

Skip to content