Święto Postaci z Bajek

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek obchodzony jest na całym świecie i również nasze przedszkole zamieniło się w niezwykłą krainę bajkowych postaci.  W trakcie zabawy odbył nie konkurs muzyczny, podczas którego usłyszeliśmy takie utwory jak “Mam te moc” , “Roszpunka”, “Mia i Ja” , “Ulepimy dziś bałwana” czy piosenki z bajki “Miś Uszatek” oraz “Masza i Niedźwiedź”. Nasi mali wykonawcy wykazali się nie lada odwagą , aby stanąć przed tak dużą widownią, która oczywiście nie szczędziła braw! Wszystkie dzieci chętnie pomagały wrócić ulubionym postaciom do ich książek, odgadywały bajkowe zagadki oraz wspaniale bawiły się przy bajkowych piosenkach.

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek jest doskonałą okazją do rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród dzieci. Wartościowe książki kształcą w dzieciach odpowiednie postawy moralne, rozwijają dziecięcą fantazję, pamięć, bogacą słownictwo. Warto wybierać więc bajki, gdzie dobro zwycięża, a zło zostaje ukarane.

Zostaw Komentarz

Skip to content