11 LISTOPADA – DZIEŃ NIEPODLEGŁOŚCI POLSKI

1 listopada 1918 to bardzo szczęśliwa data dla wszystkich Polaków. Właśnie tego dnia,po 123 latach niewoli, Polska odzyskała niepodległość. Dlatego też każdego roku 11 listopada obchodzimy nasze święto narodowe – Święto Niepodległości.
Pielęgnując tradycje polskie 10 listopada 2020 r. w naszym przedszkolu obchodziliśmy rocznicę odzyskania przez nasz kraj niepodległości. Dzieci uroczyście świętowały ten wyjątkowy dla Nas – Polaków dzień.
Patriotyczny poranek przygotowała grupa “Słoneczniki”, która w rytmie poloneza rozpoczęła występ. W dalszej części przedszkolaki zaprezentowały wiersze i piosenki związane ze świętem naszej Ojczyzny. Tym samym słowem i piosenką oddali szacunek symbolom narodowym, symbolom walki o wolność i zwycięstwo oraz miłości do Ojczyzny.
Na zakończenie wszyscy wspólnie odśpiewali hymn Polski przyłączając się tym samym do placówek oświatowych z całej Polski, które w ten sposób uczciły rocznicę odzyskania Niepodległości.
Uroczystość ta z pewnością zapadnie wszystkim głęboko w pamięci. Dzień, który przeżyliśmy dumnie i z uśmiechem na twarzy, na pewno przyczyni się do kształtowania patriotycznych postaw naszych małych przedszkolaków.

Zostaw Komentarz

Skip to content