Wielkopolskie Dwujęzyczne Przedszkolaki – nowy projekt w przedszkolu

Nowy rok szkolny to nowe wyzwania dla przedszkolaków, ale i również dla nauczycieli!
Jest nam niezmiernie miło poinformować , że nasze przedszkole zostało zakwalifikowane do wielkopolskiego projektu “Wielkopolskie Dwujęzyczne Przedszkolaki”!
Celem głównym Projektu jest promocja dwujęzyczności poprzez wdrożenie wychowania w dwujęzyczności.
Projekt jest finansowany z budżetu Województwa Wielkopolskiego na mocy porozumienia o współpracy w ramach Międzynarodowego Programu Powszechnej Dwujęzyczności „Dwujęzyczne Dzieci” / “Bilingual Future”.
W naszym przedszkolu do projektu przystąpiły dwie grupy przedszkolne – Fiołki i Bratki, a przygotowaniem do wdrożenia projektu zostali objęci wychowawcy grup uczestnicząc w szkoleniu organizowanym przez Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu.
Przypominamy, że język angielski jest realizowany w naszej placówce w ramcha podstawy programowej, jednak udział w projekcie pozwoli dodatkowo wzbogacić zajęcia i zachęcić dzieci do wspólnej zabawy z językiem obcym.