Dzień Ziemi- Sprzątamy dla Polski

Ekologia i klimat to tematy zajmujące coraz więcej miejsca w przestrzeni debaty publicznej. Każda okazja jest dobra, aby dbać o nasze środowisko. Nie ma jednak lepszej okazji niż 22 kwietnia, który jest Międzynarodowym Dniem Ziemi. Z tej okazji już dziś wzięliśmy udział w ogólnopolskiej inicjatywie “Sprzątamy Dla Polski”, której celem jest wspólne, międzypokoleniowe i zorganizowane oczyszczanie terenów zielonych ze śmieci. Przedszkolaki posprzątały teren wokół przedszkola, plac przy remizie oraz park miejski. Dodatkowo włączyliśmy się do inicjatywy #MisjaWór organizowanej przez Gmina i Miasto Stawiszyn w ramach, której otrzymaliśmy worki na śmieci. Już tradycyjnie o przedszkolaki zadbał Grzegorz Kaczmarek Burmistrz Stawiszyna przekazując słodkości.
Dbajmy o naszą planetę!