ŚWIATOWY DZIEŃ ŚWIADOMOŚCI AUTYZMU

Dziś w naszym przedszkolu obchodziliśmy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Wszystkie przedszkolaki przyszły ubrane w kolorze niebieskim. Podczas zajęć omawiana była tematyka autyzmu. Przedszkolaki oglądały filmy edukacyjne, wykonywały prace plastyczne, starały się zrozumieć jak funkcjonuje osoba dotknięta autyzmem. W tym roku pierwszy raz braliśmy udział w „Niebieskich Igrzyskach”, to ogólnopolskie wydarzenie będące częścią obchodów Światowego Dnia Świadomości Autyzmu. Ma ono charakter edukacyjny i sportowo-integracyjny. Niebieskie Igrzyska mają pokazać, że każdy może być sportowcem i każdy ma szansę osiągnąć sukces na miarę swoich możliwości. Konkurencje drużynowe służą integracji oraz rozwijaniu i wzmacnianiu więzi.  Dzieci z radością uczestniczyły we wszystkich przygotowanych konkurencjach sportowych.