Akcja “Szkoła pamięta”również w przedszkolu

Nasze przedszkole przystąpiło do akcji zorganizowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej pod hasłem “Szkoła pamięta”. Grupa “Słoneczniki” odwiedziła miejscowy cmentarz, palili znicze i wspominali osoby ważne dla naszej wspólnoty np.

Grób Strażaka – symboliczna mogiła, poświęcona członkom OSP, którzy zginęli w czasie II wojny światowej.

Symboliczny grób harcerzy – Do tego grobu, harcerze przywieźli prochy ziemi z Warszawy z grobów Harcerzy Powstańców Warszawy. Z grobów Obrońców Warszawy z 1920 roku. Przywieźli prochy ziemi z Oświęcimia i Katynia.

Celem akcji jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności. Inicjatywa jest realizowana w okresie, w którym w sposób szczególny wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii – tej ogólnonarodowej i lokalnej. W ten sposób akcja nawiązuje do polskiej tradycji świat zadusznych.

Zostaw Komentarz

Skip to content